O nás

V Českých Budějovicích jsme jediný ženský Softballový tým hrající Softball. Působení našeho klubu se datuje až k roku 2003, kdy se několik šílenců rozhodlo, že bude plácat tyčkou do míčku a chytat ho rukavicí. K tomu jsme si pořídili hřiště a potřebné vybavení (pálky, míčky, mety, kečra, sítě atd…). Ne, nebojte, míčky a pálky nám neslouží dodnes, ty už jsme si koupili nové a ještě si dokupujeme nové hračky (např.: nadhazovací stroj ). V roce 2021 a 2022 jsme hodně zapracovali na zázemí hřiště.

Do dnešního dne prošlo klubem více jak 400 členů, kteří se naučili milovat a hrát tuto báječnou hru. Nebo naopak?? Od začátku, kdy se v Českých Budějovicích hrála jen oblastní liga, jsme se v roce 2020 a 2021  dopracovali až do 2.ČSLŽ (2. liga žen), která se hraje na celostátní úrovni a je druhou nejvyšší soutěží pro 8 týmů. V roce 2022 jsme se znovu vrátili k méně náročné a více zábavné 3.  ČSLŽ (3. liga žen), která je také celostátní soutěží. Potkáváme se zde s týmy z Prahy, Kladna, Brna, Dvora Králové i našimi nejbližšími sousedy Hlubokou nad Vltavou a Ledenicemi. Dohromady se za celý rok zúčastníme celých 5 – 7 soutěžních víkendů.

Největší hráčskou základnu máme v Českých Budějovicích.

Tréninky. Co o nich napsat. Vede je trenér, který Vás nutí nás běhat, házet, pálit, porozumět pravidlům. Posilujeme s náčíním jako jsou kruhy, lavičky, gumy, ale i vlastní někdy i vyšší váha. Což mimochodem v softballu vůbec nevadí.

V zimním období trénujeme jednou týdně, většinou ve středu a pořádáme jednou za měsíc jednodenní soustředění ve Chvalšinách, po kterém se málokdo několik dní hne bez bolesti. Když už trenér neví coby, tak vytáhne výpady na milion způsobů, spory na tisíc variant a jiné výživné cviky.

Od jara do podzimu trénujeme venku na hřišti. Víc se běhá, pálí a driluje  venku, to co se do nás snažil trenér nalít v zimní části. Tréninky v letní části přípravy probíhají dvakrát v týdnu od dubna do konce září.