O nás

V Českých Budějovicích jsme jediný ženskýSoftballový tým hrající Softball. Nemožné??? Spíš šílené, že se ve stotisícovém městě najde pouze jeden ženský softballový tým. Působení našeho klubu se datuje až k roku 2003, kdy se několik šílenců rozhodlo, že bude plácat tyčkou do míčku a chytat ho rukavicí. K tomu jsme si pořídili hřiště a potřebné vybavení (pálky, míčky, mety, kečra, sítě atd…). Ne, nebojte, míčky a pálky nám neslouží dodnes, ty už jsme si koupili nové a ještě si dokupujeme nové hračky (např.: nadhazovací stroj ).

Do dnešního dne prošlo klubem dohromady 338 členů, kteří se naučili milovat a hrát tuto báječnou hru. Nebo naopak?? Od začátku, kdy se v Českých Budějovicích hrála jen oblastní liga, jsme se dopracovali až k 3.ČSLŽ (3. liga Žen), která se hraje na celostátní úrovni. Potkáváme se zde s týmy z Ostravy, Brna, Prahy, Kladna, Jablonce nad Nisou i našimi nejbližšími sousedy Hlubokou nad Vltavou. Dohromady se za celý rok zúčastníme celých 5 soutěžních víkendů, kde si zahrajeme okolo 25 zápasů. Říkáš si, že je to málo? Dobře, zkusíme lehce počítat, kolik strávíš na hřišti času: 25 zápasů x 100 min/zápas = 2 500minut (na vteřiny to převádět nebudu 🙂 ). Není to žádná legrace běhat sem a tam a zároveň udržet plnou pozornost na hru.

Největší hráčskou základnu máme v Českých Budějovicích. Zajímavostí ale je, že některé naše hráčky žijí i trénují v destinacích, které rozhodně nejsou, co by kamenem dohodil od Českých Budějovic: např.: ve Vídni, Mnichově, Praze, Jablonci nad Nisou.

Tréninky. Co o nich napsat. Vede je trenér, který Vás nutí nás běhat, házet, pálit ,porozumět pravidlům. Posilujeme s náčíním jako jsou kruhy, lavičky, gumy, ale i vlastní n2kdz i velmi vysoká váha.

V zimním období trénujeme jednou týdně, většinou ve středu a pořádáme jednou za měsíc jednodenní soustředění ve Chvalšinách, po kterém se málokdo několik dní hne bez bolesti. Když už trenér neví coby, tak vytáhne výpady na milion způsobů, spory na tisíc variant a jiné výživné cviky.

Od jara do podzimu trénujeme venku na hřišti. Víc se běhá, pálí a driluje (ne GRILUJE – Vlastíku) venku, to co se do nás snažil trenér nalít v zimní části. Tréninky v letní části přípravy probíhají dvakrát v týdnu od dubna do konce září. Do toho si zamícháme jedno celovíkendové nezapomenutelné soustředění v Rožmberku na Vltavou. Trenér nás tam nutí běhat kolem řeky, a to hned v 8:00 ráno, pak cvičit a ještě do toho trénovat a …. No řekněte sami kdo to má bez Fejsu, instáče, Tweetku a makeupu přežít?