Slowpitch

Proč Slowpitch?
Protože Slowpitch je ideální rekreační venkovní týmová hra. Je příležitostí jít si zasportovat s partnerem, partnerkou, kolegou, či kolegyní. Muži a ženy všech věkových kategorií a schopností mohou hrát dohromady na stejné úrovni. Nemusíte být atletem, postačí Vám běžné dovednosti, jako jsou běh a hod. Vše ostatní se rychle naučíte!

Jak již napovídá samotný název sportu, míč je nadhazován pomalu, a proto není žádný problém ho odpálit. Hraje se s měkkým míčkem, díky tomu je tedy bezpečné i jeho chytání. Základem úspěchu je maximální koncentrace.

Co od toho můžu očekávat?
Jako u jiných týmových sportů je zde nutná týmová spolupráce, komunikace a strategie.

Smíšená varianta vkládá do hry mužský a ženský element a vytváří zajímavé situace, při kterých se Vám do krve vyplaví dopamin, serotonin, endorfiny a další pozitivní hormony, které Vám zaručeně zlepší náladu.

Vyzkoušíte něco nového, poznáte nové lidi a možná i objevíte nový sport, kterému se budete chtít nadále věnovat.

Pro koho je turnaj určen?
Na turnaj se mohou přihlásit minimálně 5členné smíšené týmy.

Slowpitch je vhodný pro každého. Je dobrou příležitostí jak začít s fyzickou aktivitou. V průběhu hry je třeba rychle reagovat, následně však budete mít dost času na odpočinek a občerstvení.

Jak dlouho a často se hraje?
Celkem se jedná o 4 základní turnaje kde se potkají postupně všechny přihlášené týmy. Běžný turnaj je časově na cca 2-3hod.

Poslední pátý turnaj bude rozdělením horní a spodní části tabulky z kterých pak vyjde i celkový vítěz. Pátý turnaj je celodenní záležitostí cca 9:00 – 16:00.

Co vybavení?
Pro začátek potřebujete jen běžné sportovní oblečení. Ostatní vybavení Vám zapůjčíme.

Jak je to s organizací?
Turnaj pořádá softballový klub Blondies České Budějovice.
Občerstvení po dobu všech turnajů je možné v sousedním Studentském klubu Kampa a v rámci finálového turnaje bude občerstvení zajištěno i přímo na hřišti.
Na turnajích rádi přivítáme i Vaše potomky, které zabavíme v dětském koutku se sportovním programem, kde si vyzkouší i základní softballové dovednosti.

Doplňkové informace_Slowpitch