Třetí turnaj

Byl jsem opět požádán, abych napsal další článek o našem třetím hracím víkendu. Nechce se mi, protože je vedro a štípou komáři. Má to ale jednu veeeeeeeeelikánskou výhodu – mňam pivo :). Pro upřesnění se celý turnaj odehrával na hřištích softballového klubu Hluboká, tedy skoro u nás doma.

DEN 1 – Sobota

První pivo: Popíšu to celé jen tak v rychlosti a aby se neřeklo. Mám žížu a chci si jít pro další pivko:). Dle výsledků holky musely hrát jako bohyně. NEEEEEEEEEEEE, to počkej, jo to jsou výsledky jiného týmu. Tak teď už ano, to sedí. Prohra, prohra a odjezd domů. Myslím, že je hodně barvitě popsáno, jak probíhal celý sobotní den. Ono se není čemu divit, jediným střízlivým človíčkem jsem na hřišti byl já a rozhodčí.

Kecáááááám :), holky docela potěšily. Už od rána se vše tak nějak vyvíjelo v celkem fajn atmosféře. Přijel jsem a na hřišti se holky rozhazovaly, běhaly, pálily, a dokonce se i usmívaly. To značilo slibnou náladičku a možnou potencionální výhru(šance asi tak 1:1 000 000 000 000 000 000 a nebo takovou jako já a rychlejší pohyb brrr, no a už mám osypky, na to už nesmím ani myslet). No já si jen vzal své dvojité skořicové cappuccino a šel se kochat s croissantem na ranní sluníčko. Fajn mňam zábava, doporučuji vyzkoušet:). A nebo radši Neeeeee, byli byste pak stejně neodolatelní jako já.

Zápas číslo 1: Blondies x Tempo

Před prvním zápasem menší úprava lavičky a přesun laviček deštníku za backstop do zóny bezpečí. Hřiště je krásně vlnité a celé travnaté. Začalo se včas, protože to žlutý kulatý nahoře začínalo nepříjemně hřát. Joooooooooo, musím se pochlubit, papíry na hru už jsem měl připravené při usrkávání mňaaaaaaaaaaaaaaaaam kapuča. To koukáte, co? Nikdo mě nepochválí, tak musím sám, jak jsem velkej krásnej a šikovnej :).

Mladší a ještě mladší rozhodčí zahajují hru. Já vám ani nevím, kde jsme začali. Tak od začátku, přijeli jsme, vystoupili z auta, pak jsem se za nepozornosti přihlížejících převlékl do nového dresu(ve kterém mě nikdo nevyfotil :(:(:(:(:(:( promiň, Káťo) a šel na hřiště. Příjemná ranní procházka z parkoviště na hřiště mi zabrala necelých 20 min svižné chůze, samozřejmě se zastávkou na odpočinek(20 min pohybu pro mě je ultradlouhý maraton), u které se k nám připojily průvodkyně, které řekly, že už to je jen báječných 10 min chůze. Doplahočil jsem se tam, následoval přesun laviček deštníku a zahájení. Stále nevím, kde jsme zahájili hru. Jednodušší se bude podívat na rozpis, a ten mi řiká řiká, že jsme domácí. To jest první do obrany a pak na závěr na pálku, což se na tentokrát vyplatilo :).

Začalo se, ani nevim jak, sahám po kouzelných zápisech. Zuzka nadhazuje a první šok. Tempo nasazuje do hry své nejlepší hráčky, aby porazily českobudějovickou softballu elitu. Nutno smutně podotknout, že se mu to po prvním odpalu slušně povedlo. Naštěstí máme nejpomalejší vnější polaře v lize, což se někdy šikne 🙂 (semtam chytnou i balony, které letí přímo na ně) Všimněte si termínu „semtam“ – ten je klíčový. Nicméně z prvního odpalu byla druhá meta. Druhý odpal nevim, jak vysvětlit, ale tady je napsáno 6-1-3 aut. Nemožné s naší rychlostí šnečích příhozů po metách stíhat, ale budiž, zápis je zápis. Opětovně následovalo vystřízlivění a první bod pro soupeře. Další bod. ANO!!! ANO!!! ANO!!! A už se neptejte, pro koho, jistěže pro soupeře, a to se neustále pohybujeme v první směně. Ten zápis se nedá číst, radši si jdu pro pivo.

Aáááááááááááááááááááá Aáááááááááá je termín mého syna na pivo:) Úplně stejný jako táta:). Tak jdem dál: dokončení směny, klasicky nechycený odpal na devět a další bod :(. Fíha, následuje chycený luft od druhého metaře a hned Strikeout. Naše pálka začala velmi optimisticky 3xSO. Kdo neví, oč jde, tak pálkař prokoukal nebo netrefil balon, a šel si sednout zpět na lavičku. Lempl jeden. Další naše pálka byla asi sáhnutím si do svědomí. Náhoda střídala štěstí, pak omylem trefení a meta zdarma. Nakonec se z toho vykouzlilo ohromné číslo 4 na naší straně :). Tempo ale neházelo flintu do žita a opět si přidalo nějaký ten bodík po vcelku pěkných odpalech a zase vedlo o 2 body.Jdu si pro sluníčkem převařený jahodový kefír. ANO, ZASE MÁM HLAD(velké břicho velký hlad tak už se nedivte). Naše pálka v následující směně přinesla pouze 1 bod, nic moc stav, ale kefír začíná fungovat. Tempo si přidalo opět jeden bod krásným odpalem mezi 7-8, kde máme naše nejrychlejší polaře 100m = 25s(zřejmě běžci vytrvalci). Tím směna skončila, pak zase zafungoval 2x nadhazovač a sám si hodím, sám si chytnu:). Stále nevím, proč si to takhle neodehraje celé sám a komplikuje si hru jinými situacemi. Naše pálka pak ohromně zafungovala, protože si někdo koupil v potravinách kombinaci OMYLONÁHODOŠTĚSTÍ, protože jsme zázrakem srovnali stav a opět se šlo do prodloužení(my ani jinak nehrajem, protože je to nuda :):):):)). V prodloužení jsme Tempu nic nedovolili a jdem na pálku. Tempo si asi chtělo hrát, tak nám taky radši nic nedovolili. Tempo změnilo pálkařku a vyšlo jim to: odpal na spojku a vykouzlená obsazená první a druhá meta. Krásná práce od nás :), chválím. Pak ale došlo na nejhorší. Odpal na 7(ještě, že mělo zkrácenou dráhu na pouhých 35m jinak nevim, nevim…) Vyletěl vysoko a vysoko pak ještě výš, kde se zastavil a ano, pak začal padat dolů k zemi a přišlo to, co nemělo přijít – chycení do rukavice. Uf, šikulka :). Pak jen 2x trapné SO. Jdeme na pálku a švih plný očekávání se změnil v trapný prošvih, který vystřídal odpal na devět. Pouze posun našich sprintujících vytrvalců na 1. a 3. metu. Pak ani nevím, kdo kam do toho praštil, protože zápis se nezmiňuje :):):):):):):), ale bod je doma a první výhra taky :).

Zápas skončil krásných 10:9 pro nás :). Jak jinak, že?
———————————————————————————————————

Zápas číslo 2:Radotín X Blondies

vstupujeme do zápasu s 40minutovým zpožděním, z toho 10min přestávka, protože jsme protáhli zápas před. První směna s nabušeným břichem přinesla na naši lavičku jeden bod po dvou odpalech na 7. Pak následovalo 3xSO. Nechápu, nerozumím, neumím si vysvětlit tuhle situaci. Pak se na mě dívají, že se mračim a jsem nepříjemný. A to já jsem a hoooooooooooooooooodně. Grrrrrrrrrrrrrr Haf Haf. Pálkařský start Radotína taky nepřinesl v úvodních 4 směnách nic okouzlujícího, protože tam stále svítila nula. Zato v páté směně se to strhlo na obou stranách všechno. Přišel asi ten správný okamžik, kdy všichni strávili a mohli se začít věnovat hře. Přilítla čudla za druhou metu, následoval odpal na 7, pak profrčený odpal na 6 a blesk kolem třetí mety na 7. Koukáš, jak sůva do vrat, což? Mno já taky páč to byli kouzelné 4 body :). Mno a Radotín si klepnul odpal na 6 pak na 8 lehce zavětřil na na spojku a přišla ulejvka první druhý a třetí doběh a co co co? No konec páč holky byli šikovné a tlak se podařilo pohodově zastavit a tím si zasloužit i další výhru :).

Zápas skončil 3:5 pro nás:) Čekal snad někdo něco jiného? Následoval odjezd domů:). Musím regenerovat, odehrát 2 zápasy za den je mooooooc vysilující pro mé staré slabé netrénované tělo.

Večerní klasické posezení s debatou o všem se odehrávalo v malé skromné pastoušce u Pájy. Kdo neví, kde to je, tak adresu také nevim, ale od hřiště pojedete rovně, zatočíte první doleva, pak zas hned zatočíte doleva a okamžitě zabrzdíte, protože přesně tady to je. Myslím, že přesněji už to nedokážu popsat, ale tam to najdete :). Všem jasné? Hubeňouři si dali pizzu a my tlouštíci jsme opět nasadili pivní chlazenou dietu :).

Jediným termínem večera, který mi v hlavě utkvěl, je: „vypadáš jak Prdel zepředu„. Nevím, jak vy, ale ještě jsem to neslyšel a do dnešního dne mi nikdo ani autor této myšlenky nebyl schopen podat odpověď na otázku, jak vypadá prdel zepředu. Proto Vás prosím, pokud to někdo víte, napište mi to. Myslím, že nejen mou maličkost by zajímalo, jak to vypadá :):):).

DEN – 2 Neděle

Nevím, ale první zápas v neděli máme snad jako zakletou princeznu s hlavolamem. Ještě se mi nepodařilo přijít na recept a algoritmus, který by dokázal propočítat a nabudit lidi hrát. Jsou jak vyměnění. Házet neumí a pálit raději nezkoušejí. Standardním náším nedělním ranním soupeřem je Kladno. Pak to vypadá tak, jako bychom to poprvé trénovali snad týden před turnajem.

Zápas 1:

Blondies x Kladno

Nebudu to rozepisovat, protože by to bylo na moc piv s velkými emocemi. Výsledek 4:14 pro Kladno asi mluví za vše, co se na hřišti událo. Pokud nejsme schopni protlačit balon do vnějšího pole a naše odpaly vypadají jako omylem trefená ulejvka, která se pooooomalouočku a krásně rovně kutálí do polařovy rukavice, kterému pak stačí uhlazeně hodit na 1, tak pak ano, s tím se nedá nic dělat. A ono to tak opravdu dle zápisu bohužel bylo. Kladno si vystřílelo výhru, nic naplat.Jdeme raději na druhý zápas.

Plzeň x Blondies

Na zápise to místy vypadá jak v děrném štítku. Následuje další Aááááááááááááááá Aáááááááááááááá :):):). Pro srovnání očí JGMSTR. Výsledek děrování se stále nezměnil, tak je to asi pravda. Koukám na to a hrálo se dobře hned od první směny:) Pro nás první směna 4 body, druhá vyšla naprázdno, třetí za 2 body, čtvrtá také za 2body, pátá směna také za 2 body, šestá také za 2 body, to je celkem nuda, ne, takhle se opakovat? Opakovaný vtip není vtipem. Jdeme se mrknout na Plzeň: první a druhá směna 0, ve třetí si to vynahradily za 6 bodíků, ve čtvrté za 4, pak už nula. Ani nebudu rozepisovat, kdo co provedl, protože by se to neslušelo. Holky dřely a opravdu zaslouženě vyhrály. Všechno, co holky na hřišti dělaly, bylo proto, aby vyhrály. Byla vidět hladovost, chuť, prima nálada i nečekané zákroky :). Kdo neviděl, tak o hodně přišel. Toho dne jsem si z hřiště odvezl krásný a příjemný pocit :).

Prosím 1x sadu Aáááááááá a JGMSTR na žížu. Už zcela chápu pisálky, proč jsou to takový notoři.